خرید واحد آماده بهتر است یا پیش خرید واحد مسکونی

محبوبیت سرمایه گذاری در بازار مسکن

اگر کارت های خود را به درستی بازی کنید، مزایای زیادی برای سرمایه گذاری در املاک و مستغلات وجود دارد – به همین دلیل است که یکی از محبوب ترین دارایی ها در نظر گرفته می شود. با این حال، اگر به تازگی سرمایه گذاری در املاک و مستغلات را شروع کرده اید، یادگیری در مورد انواع مختلف سرمایه گذاری در دسترس شما می تواند کمی سخت باشد. پیش خرید آپارتمان در عظیمیه درک انواع مختلف سرمایه گذاری املاک و مستغلات و نحوه عملکرد آنها اولین قدم است. قبل از اینکه تصمیم بگیرید پول خود را کجا بگذارید، در اینجا چیزی است که باید بدانید.

انواع سرمایه گذاری در املاک: هر آنچه که باید بدانید

آشنایی با انواع مختلف سرمایه گذاری در املاک و مستغلات

وقتی به سرمایه گذاری در املاک فکر می کنید، خرید ملک سرمایه گذاری و اجاره آن ممکن است اولین چیزی باشد که به آن فکر می کنید – و در حالی که این یک گزینه قابل دوام است، از نظر همه گزینه های سرمایه گذاری در املاک و مستغلات تنها یک قطره در اقیانوس است. در اختیار شما

اکثر سرمایه گذاری های املاک و مستغلات تحت دو دسته کلی قرار می گیرند: فعال یا غیرفعال. سرمایه‌گذاری‌های فعال، سرمایه‌گذاری‌هایی هستند که نه تنها برای شما هزینه خواهند داشت، بلکه احتمالاً زمان و کار فیزیکی بالقوه‌تان را نیز به همراه خواهند داشت. خانه‌های برگردان و مدیریت املاک اجاره‌ای مسکونی نمونه‌هایی از سرمایه‌گذاری فعال هستند زیرا هر دو به تلاش زیادی از شما به عنوان سرمایه‌گذار نیاز دارند.

ریسک سرمایه گذاری در املاک

 سرمایه‌ گذاری‌های فعال اندکی سودآورتر از سرمایه‌گذاری‌های غیرفعال هستند و این به قیمت گران‌تر و معمولاً ریسک‌تر است. سرمایه گذاری های غیرفعال روش هایی برای سرمایه گذاری در املاک و مستغلات هستند که اغلب نیازی به مالکیت یا مدیریت شخصی یک ملک ندارند. سرمایه گذاری در تراست های سرمایه گذاری املاک و مستغلات (REITs)، صندوق های املاک و مستغلات، و انجام کارهایی مانند تامین مالی جمعی غیرفعال در نظر گرفته می شود.

 این روش ها به شما این امکان را می دهد که در املاک و مستغلات سرمایه گذاری کنید بدون اینکه مجبور باشید پول زیادی از قبل متعهد شوید یا هیچ ملکی را مدیریت کنید. صرف نظر از اینکه زمان و پول لازم برای صرف یک ملک سرمایه گذاری را دارید یا نه، راه های زیادی برای مشارکت در سرمایه گذاری املاک وجود دارد. بیایید چند گزینه در دسترس شما را بررسی کنیم.

املاک مسکونی

املاک مسکونی احتمالاً شناخته شده ترین و شناخته شده ترین سرمایه گذاری املاک و مستغلات است. با این اوصاف، انواع مختلفی از سرمایه‌گذاری‌های املاک مسکونی وجود دارد که ممکن است درباره آن‌ها بدانید یا ندانید، از میکرو فلیپینگ گرفته تا واحدهای مسکونی جانبی (ADU).

سرمایه‌گذاری‌های املاک مسکونی و پیش خرید آپارتمان در تهران معمولاً فعال هستند، به این معنی که احتمالاً به کمک‌های پولی و نیروی کار قابل توجهی از شما نیاز دارند – اما این پتانسیل را دارند که سود قابل توجه و جریان نقدی مستمر را به همراه داشته باشند.

انواع سرمایه گذاری در املاک مسکونی

از آنجایی که سرمایه گذاری در املاک مسکونی می تواند چیزهای مختلفی باشد، بیایید چند گزینه شما را بررسی کنیم.

اجاره بلندمدت املاک:

ملک اجاره ای بلندمدت بخشی از املاک و مستغلات است که شما با قصد اجاره به مستاجران خریداری می کنید. این ملک می تواند هر چیزی باشد، از یک خانه چند خانواری با حداکثر چهار واحد تا یک خانه کوچک و یک خانواده. به عنوان یک سرمایه گذار، اگر در نهایت تصمیم به فروش ملک داشته باشید.

قیمت املاک تهران و حومه پیش خرید آپارتمان در شهر قدس

با جمع آوری اجاره از مستاجران و/یا از طریق ارزش ملکی که در نهایت تصمیم به فروش آن دارید، از این نوع املاک کسب درآمد می کنید. هنگام مدیریت یک ملک اجاره ای، برخی از سرمایه گذاران انتخاب می کنند که در محل در ملک زندگی کنند، که به عنوان یک ملک چند خانواری تحت اشغال مالک شناخته می شود، اگرچه این امر به هیچ وجه الزامی نیست.

اجاره تعطیلات:

 داشتن یک اجاره تعطیلات شبیه به داشتن یک ملک اجاره ای طولانی مدت است. شما ملکی را می‌خرید، معمولاً در یک منطقه محبوب گردشگران، و سپس آن را (معمولاً کوتاه‌مدت) به بازدیدکنندگانی که برای مدت کوتاهی در آن می‌مانند اجاره می‌دهید. این می‌تواند یکی از پرکارتر سرمایه‌گذاری‌های املاک مسکونی باشد، زیرا شما یا شخصی که از شما کار می‌کند باید به طور مداوم نگهداری ملک را بین مهمانان مدیریت کنید.

فلیپینگ و میکروفلیپینگ:

 ورق زدن خانه یکی از فعال ترین سرمایه گذاری هایی است که می توانید انجام دهید. وقتی خانه را ورق می‌زنید، رویه‌ای را می‌خرید که نیاز مبرمی به تعمیر دارد، سپس آن را تعمیر می‌کنید و آن را می‌فروشید. این امر خطرآفرین است زیرا شما باید مقدار زیادی از پول خود را در خانه سرمایه گذاری کنید و این احتمال وجود دارد که به جای کسب سود، مشکلات بیشتری پیدا کنید و پول خود را از دست بدهید. خانه هایی را خریداری می کنید که کمتر از ارزش بالقوه خود در بازار فروخته می شوند و سپس به سرعت آنها را مجدداً بدون تعمیر اساسی می فروشید.

واحدهای مسکونی جانبی یا ADU ها

فضاهای زندگی اضافی در ملک شما هستند که به مستاجر، معمولاً یکی از اعضای خانواده، اجاره می دهید. زیرزمین ها و سوله هایی که به خانه های کوچک تبدیل شده اند نمونه های رایج ADU ها هستند. راه اندازی یک ADU معمولاً هزینه کمتری نسبت به مدیریت کل ملک دیگر دارد، بنابراین این می تواند گزینه خوبی برای کسانی باشد که علاقه مند به ایجاد درآمد غیرفعال از دارایی فعلی خود هستند.

طرفداران

اگر بدانید در حال انجام چه کاری هستید، این پتانسیل را دارید که پول زیادی از سرمایه خود به دست آورید. پیدا کردن ملک عالی در منطقه عالی می تواند درآمد اضافی قابل توجهی را هر ماه برای شما به همراه داشته باشد. ارزش املاک و مستغلات در طول زمان افزایش می یابد.

 اگر ملکی را جهت پیش خرید آپارتمان در کرج ، مخصوصاً با تخفیف، تعمیر کنید و بعداً آن را بفروشید، به احتمال زیاد، بازدهی مناسبی از سرمایه خود خواهید داشت. سرمایه گذاری در املاک و مستغلات مزایای مالیاتی دارد، از جمله کسر مالیات، بسته به سطح درآمد شما.

منفی

سرمایه گذاری در املاک مسکونی می تواند بسیار گران باشد. به خصوص اگر در حال انجام کاری مانند ورق زدن خانه هستید، به یاد داشته باشید که باید سرمایه خود را برای خرید و بازسازی ملک بریزید، که ممکن است هزاران هزار دلار هزینه داشته باشد. مدیریت املاک و مستغلات خودتان می تواند زمان بر باشد.

پیش خرید آپارتمان در تهران پیش خرید آپارتمان در کرج

 مجبور به انجام تعمیر و نگهداری ملک یا انجام وظایف مختلف صاحبخانه مانند جمع آوری اجاره و نظارت بر تعمیرات می تواند زمان زیادی را از شما بگیرد. مدیریت یک ملک یک سرمایه گذاری با نقدینگی زیاد نیست، بنابراین شما نمی توانید به سرعت چیزی را بفروشید و از پول سرمایه گذاری خود فوراً استفاده کنید، همانطور که ممکن است با گزینه های دیگر سرمایه گذاری بتوانید انجام دهید.

By admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *