بازار املاک و مستغلات واشنگتن

افزایش رشد شغل و کاهش نرخ بیکاری دو عاملی هستند که به رونق بازار مسکن کمک می کنند. هر دوی این عوامل برای ایجاد رونق در تعامل هستند. شکستن پیوندی که بین اقتصاد و بازار مسکن وجود دارد غیرممکن است. قدرت خرید کسانی که قصد خرید خانه را دارند هم متاثر از قدرت اقتصاد و هم از میزان ایجاد شغل است. پیش خرید آپارتمان در شهر قدس در سال 2021، تولید ناخالص داخلی واقعی (GDP) واشنگتن 6.7 درصد نسبت به سال قبل افزایش یافت.

عواملی که ممکن است بر چشم انداز بازار مسکن واشنگتن تأثیر بگذارد

تولید ناخالص داخلی واقعی این ایالت در سال 2018 بیشترین رشد را تجربه کرد، زمانی که تولید ناخالص داخلی 6.8 درصد نسبت به سال قبل رشد کرد. صنعت اطلاعات 122.12 میلیارد دلار ارزش زنجیره ای در سال 2012 به تولید ناخالص داخلی ایالت اضافه کرد. پیشروترین شرکت سهامی عام با دفتر مرکزی در واشنگتن یک شرکت فناوری به نام Amazon.com بود. در آن سال، Amazon.com با درآمدی در حدود 386.06 میلیارد دلار در صدر فهرست قرار گرفت.

سرمایه گذاران برجسته دنیا در بازار مسکن

چندین میلیاردر برجسته، از جمله جف بزوس، رئیس و مدیر عامل سابق آمازون، و بیل گیتس، مشاور فناوری و رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سابق مایکروسافت، در این ایالت زندگی می کنند. حجم قابل توجهی از تجارت با آسیا از طریق بنادر Puget Sound انجام می شود. واشنگتن پس از نیویورک، کالیفرنیا و تگزاس چهارمین ایالت صادرکننده بزرگ در ایالات متحده است. بنادر واشنگتن 8 درصد از کل صادرات آمریکا را انجام می دهند و 6 درصد از واردات این کشور را دریافت می کنند.

39500 مزرعه این ایالت، 300 محصول مختلف را تولید، ارسال و پرورش می دهند و در رتبه دوم کشور قرار دارند. تولید غذا و نوشیدنی 164000 نفر را در ایالت واشنگتن استخدام می کند، که تولید کننده پیشرو سیب، گیلاس شیرین، گلابی، تمشک و رازک در کشور است. طی 10 سال گذشته، اشتغال بخش فناوری واشنگتن نزدیک به 34 درصد رشد کرده است. پیش خرید آپارتمان در کرج کارگران فناوری 10.7 درصد از کل نیروی کار ایالت را تشکیل می دهند.

رشد تقاضای خرید و پیش خرید آپارتمان با بالا رفتن قیمت اجاره بها

تقویت بازار مسکن با ورود سرمایه گذاران خارجی

در واشنگتن، رشد مسکن پیش بینی کننده قوی رشد جمعیت باقی مانده است. علیرغم رشد قوی مسکن، اکثر شهرها و شهرک ها دارای نرخ اشغال بالایی بودند. این ایالت امسال 46500 واحد مسکونی اضافه کرد که 100 واحد بیشتر از سال قبل است. امسال 58 درصد از واحدهای جدید ساخته شده چند خانواره بودند. طی دو سال گذشته، یکی از پنج شهرستان بزرگ کلانشهر ایالت بیش از 71 درصد از کل واحدهای مسکونی جدید را دریافت کرده است.

با 17100 واحد مسکونی جدید، کینگ کانتی پیشتاز همه شهرستان ها است و 37 درصد از رشد کل مسکن ایالت در سال جاری را به خود اختصاص داده است. این ایالت با افزایش 7.6 درصدی در سال گذشته در درصد خالص موقعیت های فناوری جدید پیشتاز کشور است.

افزایش تقاضای مسکن

رشد جمعیت، به ویژه رشد خانوارها، منجر به افزایش تقاضای مسکن می شود. در بلندمدت، کاهش جمعیت ممکن است منجر به کاهش تقاضای مسکن شود. جمعیت واشنگتن در سال 2022 بیش از 7.8 میلیون نفر است. جمعیت واشنگتن از سرشماری ده ساله سال 2020 در 1 آوریل 2020، 158،100 نفر افزایش یافته است که عمدتاً به دلیل مهاجرت بوده است. این بدان معناست که بر اساس برآوردهای سالانه ای که دفتر مدیریت مالی تهیه کرده است، واشنگتن تا اول آوریل به 7864400 نفر افزایش یافته است.

مهاجرت همچنان عامل اصلی رشد جمعیت واشنگتن است. از سال 2021 تا 2022، مهاجرت خالص (افرادی که در حال جابجایی منهای افرادی هستند) به واشنگتن بالغ بر 83300 نفر بوده است. این رقم نسبت به سال گذشته 40500 افزایش یافته است. مهاجرت خالص 86 درصد از رشد جمعیت ایالت را به خود اختصاص داده است.

تقویت بازار مسکن با ورود سرمایه گذاران خارجی و ساخت برج و آپارتمان
حرف آخر

قیمت مسکن مستقیماً تحت تأثیر تقاضا قرار دارد که به گفته کارشناسان املاک، تقاضا به این زودی ها از بین نمی رود. با این حال، آنها به سرعت سابق افزایش نمی‌یابند و آژانس‌های املاک واشنگتن پیش‌بینی می‌کنند پیش خرید آپارتمان در عظیمیه که قیمت‌ها در سال جاری یکسان شده یا اندکی افزایش خواهند یافت. بخشی از این به احتمال زیاد به دلیل افزایش نرخ بهره است.

افزایش متوسط ​​قیمت در طول تاریخ با عرضه شش ماهه همراه بوده است. به دلیل کمبود نیروی کار و مشکلات زنجیره تامین که دستیابی به برخی مواد را دشوار کرده است، ساخت و ساز در بسیاری از موارد همه گیری کند شده است. عرضه مسکن در واشنگتن هنوز از یک بازار متعادل املاک و مستغلات کم است.

By admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *