فروش کوتاه مدت در املاک چیست؟

اگر علاقه مند به خرید خانه با تخفیف در ایران هستید، فروش کوتاه مدت می تواند گزینه جذابی باشد. فروش کوتاه مدت جایگزین مطمئن تری برای فروشندگان و وام دهندگان آنها برای سلب مالکیت است، به همین دلیل است که اغلب می توانید قیمت آنها را درست زیر ارزش بازار بیابید. آنها همچنین اغلب در وضعیت بهتری نسبت به خواص مضطرب هستند.

راهنمای فروش و پیش فروش واحد های آپارتمانی در بازار مسکن

 با این حال، یک معامله فروش کوتاه بسیار پیچیده تر از فروش متوسط ​​شما است و بنابراین می تواند ریسک بسیار بیشتری را در بر داشته باشد. قبل از اینکه تصمیم به خرید یک فروش کوتاه بگیرید، باید دقیقاً بدانید که در چه چیزی قرار دارید. خواندن این راهنما که توسط مشاورین املاک شوشتری آماده شده است شما را با دانشی که برای پیمایش یک فروش کوتاه نیاز دارید مسلح می‌کند و تعیین می‌کند که آیا این انتخاب برای شرایط شما مناسب است یا خیر.

فروش کوتاه: تعریف و توضیح

فروش کوتاه زمانی اتفاق می‌افتد که صاحب خانه‌ای که در مشکلات مالی شدید است، خانه‌اش را کمتر از بدهی وام مسکن خود می‌فروشد. وام دهنده وام مسکن اصلی تمام عواید حاصل از فروش را دریافت می کند و یا مابه التفاوت را می بخشد یا حکم نقص دریافت می کند که وام گیرنده اصلی را ملزم می کند که باقی مانده را بپردازداگر چه به نظر می رسد که این یک ترتیب کمتر از ایده آل برای وام دهنده است، به خصوص اگر تفاوت بخشوده شود، اغلب یک جایگزین ترجیحی برای سلب حق است.

فروش کوتاه راهی است برای صاحب خانه و وام دهنده آنها برای رهایی از وضعیت مالی دشوار با دریافت ضرر، بنابراین اغلب ممکن است خریدار از این معامله سود ببرد. با این حال، خریداران باید توجه داشته باشند که این معاملات همیشه سرمایه گذاری خوبی نیستند.

خرید و پیش خرید خانه و آپارتمان در ساختمان های مرتفع

چه زمانی یک خانه به فروش می رسد؟

زمانی که صاحب خانه در تهران متوجه می شود که دیگر توان پرداخت هزینه های پرداخت وام مسکن خود را ندارد، خانه به فروش کوتاهی می رسد. به جای اینکه منتظر بماند تا بانک خانه را سلب مالکیت کند، صاحب خانه فرآیند فروش کوتاه مدت را با ارائه درخواستی به وام دهنده آغاز می کند.

دو عامل حیاتی وجود دارد که وام دهنده هنگام تصمیم گیری در مورد تأیید فروش کوتاه مدت در نظر می گیرد: ارزش خانه باید کمتر از چیزی باشد که صاحب خانه در آن مدیون است. وام دهنده می خواهد فروش اخیر املاک مشابه را بررسی کند تا مطمئن شود که این مورد است. فروشنده باید توانایی اثبات مشکلات مالی را داشته باشد. آنها باید نشان دهند که درآمد یا دارایی برای بازپرداخت مابقی مبلغ معوقه را ندارند

آیا در یک بازار در حال پیشرفت فروش کوتاه بیشتری رخ می دهد یا یک بازار نزولی؟

فروش کوتاه مدت و سلب مالکیت در طول رکود مالی سال 2008 بسیار رایج تر بود. خریدار به احتمال زیاد در یک بازار رو به کاهش معامله سودآوری انجام می دهد تا یک بازار در حال پیشرفت. این به دلیل این است که ارزش ملک در ایران کمتر از بدهی است. در مقابل، فروشنده آنچه را که می‌تواند به دست آورد، می‌گیرد، زیرا نمی‌داند در صورت صبر کردن، بازار افزایش خواهد یافت یا خیر. با بهبود اقتصاد و بهبود بازار مسکن، فروش کوتاه مدت کمتر رایج شده است. با این حال، آنها هنوز هم یک گزینه هستند.

افزایش قیمت خانه به دلیل رشد تقاضا

فروش کوتاه در مقابل سلب حق اقامه دعوی

فروش کوتاه مدت و سلب مالکیت هر دو فرآیندی هستند که زمانی اتفاق می‌افتند که مالکان خانه در تهران در تلاش هستند تا پرداخت‌های وام مسکن خود را ادامه دهند، یا اگر متوجه شوند وام مسکن آنها زیر آب است. وام مسکن زمانی است که وام گیرنده بیشتر از ارزش خانه بدهکار است. در هر دو مورد، مالک خانه مالکیت خود را از دست می دهد، اگرچه شرایط و عواقب آن متفاوت است.

By admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *