خرید خانه و آپارتمان

آیا تا به حال به خرید خانه یا خانه تعطیلات با دوستان یا خانواده فکر کرده اید؟ شما ممکن است بیشتر علاقه مند باشید که به لیست هایی برای گریزهای کوهستانی نگاه کنید تا در مورد روش هایی که قانون اشکال مالکیت مشترک را به رسمیت می شناسد. اما اگر می خواهید از رابطه خود با مالکان خود محافظت کنید و در عین حال از حقوق خود نیز محافظت کنید، پیش خرید آپارتمان در تهران باید به آن توجه کنید. برای آشنایی با اجاره مشترک و آنچه که مستلزم آن است، ادامه مطلب را بخوانید.

اجاره مشترک: تعریف، مزایا و معایب

اجاره مشترک چیست؟

اجاره مشترک یک اصطلاح حقوقی برای ترتیباتی است که منافع و حقوق مالکیت را بین دو یا چند مالک مشترک اموال غیرمنقول تعریف می کند. در یک اجاره مشترک، دو یا چند نفر با هم دارای ملک هستند که هر کدام دارای حقوق و مسئولیت های مساوی هستند. در حالی که اجاره مشترک می تواند برای اموال شخصی، حساب های بانکی و کارگزاری و مالکیت تجاری اعمال شود، اما بیشتر برای سرمایه گذاری در املاک و مستغلات استفاده می شود.

هنگام خرید ملک، اجاره مشترک برای همه طرفین حقوق و مسئولیت‌های برابر در قبال املاک خریداری شده فراهم می‌کند. اگرچه مستاجران مشترک به همان میزان سود در ملک دریافت می کنند، اما محدودیت هایی برای استفاده از سهام آنها وجود دارد. بحرانی ترین شرط این نوع مالکیت مشاع این است که شامل حق بقاء می شود که مانع از ارث بردن ورثه مستاجر از سهام خود در ملک می شود.

حقوق مالکیت چیست؟

ما تمایل داریم که مالکیت دارایی را به صورت دودویی در نظر بگیریم: شما یا مالک آن هستید یا ندارید. اما در واقع، حقوق مالکیت دارایی بسته به حقوقی که شخص دارد، می تواند اشکال مختلفی داشته باشد. در واقع، انواع مختلفی از ترتیبات قانونی به رسمیت شناخته شده مالکیت مشترک وجود دارد – مانند اجاره به طور کامل و اجاره به طور مشترک – اما اجاره مشترک بسیار رایج ترین آنهاست.

اجاره مشترک چگونه کار می کند؟

شاید ساده‌ترین تصور باشد که مستاجران مشترک متاهل باشند، حتی اگر هر دو نفر، نهادها یا افراد و نهادها بتوانند یک اجاره‌نشینی مشترک ایجاد کنند. به عبارت دیگر، مستاجران مشترک در مالکیت کل ملک دارای منافع مساوی هستند. هر مستأجری می تواند بدون محدودیت یا محدودیت به تمام قسمت های ملک دسترسی داشته باشد.

مستاجران مشترک می توانند در هر زمانی در ملک باشند، چه با هم یا جداگانه. ویژگی کلیدی که اجاره مشترک را از سایر انواع حقوق مالکیت متمایز می کند این است که مستأجر یا مستاجر مشترک بازمانده سهام مستاجر دیگری را پس از فوت خود به دست می آورند.

افزایش تقاضای مردم در پیش خرید آپارتمان در حکیمیه

اجاره مشترک با حقوق بقا (JTWROS) چیست؟

گاهی اوقات با نام کامل یا مخفف آن، اجاره مشترک، حقوق بقای خود را پس از فوت مستاجر ایجاد می کند. این بدان معنی است که وقتی مستاجر مشترک فوت می کند، سهام آنها به طور خودکار به مستاجر یا مستاجر بازمانده منتقل می شود. در واقع از لحظه فوت مالک، حقوق بقاء و مسئولیت رهن به مستاجر یا مستاجر بازمانده واگذار می شود. پیش خرید آپارتمان در عظیمیه عدر صورت تعارض بین حقوق اجاره مشترک و وصیت متوفی، حقوق بقاء پیروز می شود.

 ملک مورد تایید قرار نمی گیرد و مستاجر یا مستاجر بازمانده فوراً منافع متوفی در ملک و همچنین کلیه مسئولیت رهن را به دست می آورد. شایان ذکر است که اگر در وام مسکن نیستید و مسئولیت پرداخت ها به عهده شما می شود، باید آنها را انجام دهید زیرا به شما امکان می دهد در خانه خود بمانید. با این حال، اگر خانه در نهایت به توقیف منع شود، بر امتیاز اعتباری شما تأثیر منفی نخواهد داشت زیرا شرکت وام مسکن شما اعتباری را که در یادداشت وجود ندارد گزارش نمی‌کند.

اجاره مشترک چگونه ایجاد می شود؟

تقریباً هر کسی می تواند قراردادهای اجاره مشترک را امضا کند: زوج های متاهل یا مجرد ، اعضای خانواده، شرکای سرمایه گذاری یا دوستان. وکیل املاک و مستغلات شما می تواند یک قرارداد مالکیت مشترک ایجاد کند که الزامات قانونی در ایالت شما را برآورده می کند و در بهترین موقعیت برای اطمینان از خرید دقیقا همان چیزی است که فکر می کنید می خرید.

با این حال، برای انعقاد قرارداد اجاره مشترک باید شرایط خاصی رعایت شود. همه مستاجران مشترک باید سهام مساوی از ملک را از طریق یک سند به طور همزمان به دست آورند. مستاجران مشترک با منافع برابر خود، مسئولیت های مالی مساوی برای ملک را نیز به اشتراک می گذارند، به این معنی که همه مستاجران مشترک در قبال هرگونه وام هایی که علیه ملک گرفته می شوند، مسئول هستند.

اگر مستاجر مشترک بخواهد سهم خود را بفروشد چه می شود؟

مستاجر مشترک نمی تواند سهام خود را از ملک بدون رضایت سایر مستاجرین بفروشد. مستاجر مشترک می تواند به جای فروش، سهام خود را به شخص دیگری واگذار کند. با این حال، انتقال سهام، قرارداد اجاره مشترک را خاتمه می دهد، و مالک جدید را مجبور می کند که با مستاجر (های) باقی مانده، قرارداد مالکیت جدیدی را وارد کند. ترتیب جدید که به عنوان اجاره مشترک شناخته می شود، در بخش بعدی این مقاله با جزئیات بیشتر مورد بحث قرار خواهد گرفت.

بررسی همه جانبه ی ریسک های ناشی از پیش خرید آپارتمان در تهران

تفاوت بین اجاره مشترک و اجاره به طور مشترک چیست؟

اجاره مشترک مشابه دیگر ترتیبات مشترک مالکیت مشترک است: پیش خرید آپارتمان در کرج . این دو ترتیب مالکیت ممکن است تقریباً یکسان به نظر برسند، و در واقع، گاهی اوقات نام‌ها نیز درهم می‌آیند. با این حال، تفاوت های کلیدی وجود دارد که قبل از تصمیم گیری بین آنها باید درک شود.

By admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *