خرید خانه با کار غیر مجاز

خرید خانه در ایران با کار غیرمجاز خطرات قابل توجهی برای بیمه صاحبان خانه، وام مسکن و غیره دارد، بنابراین ممکن است بهترین گزینه برای هر خانواده نباشد. با این حال، خریداران خانه که می‌توانند اضافات غیرمجاز را قبل از بسته شدن قانونی کنند، می‌توانند خطرات خود را کاهش دهند و خانه‌ای را که دوست دارند خریداری کنند. اگر به دنبال خانه جدیدی هستید و متوجه شدید که خانه رویایی شما دارای کار غیرمجاز است، نباید آن را رها کنید و به چیز دیگری بسنده کنید.

بررسی دقیق خانه و آپارتمان و مجوزهای قانونی مربوط به ساخت آن

کار غیرمجاز در خانه چیست؟

با بررسی های صورت گرفته توسط مشاورین املاک شوشتری هرگونه تغییر یا ساخت و ساز در خانه ای بدون مجوز مناسب برای حلال شدن آن کار غیرمجاز است. برای داشتن مدارک صحیح، به سه مجوز و مجوز مجزا شامل پهنه بندی، بررسی نقشه و بازرسی پس از ساخت نیاز دارید.

افراد به دلایل مختلف تصمیم به انجام کارهای غیرمجاز می گیرند، مانند:

 • صرفه جویی در زمان و هزینه
 • پایین نگه داشتن ارزش املاک ارزیابی شده خود
 • فکر می کنند برای همیشه در خانه خواهند ماند
 • حتی اگر به دنبال بازسازی آشپزخانه خود هستید و نیاز به افزودنی کوچک دارید، بهتر است قبل از بازسازی خانه خود از شهر خود عبور کنید تا مجوز کسب کنید.

استخدام بازرسان حرفه ای خانه

در حالی که ممکن است از بیرون کاملاً خوب به نظر برسد، اما می تواند مشکلات داخلی داشته باشد که برای صاحب خانه معمولی قابل توجه نیست. اشتباهات نادیده می توانند در طول زمان بدتر شوند و هزینه تعمیرات گران قیمت را به همراه داشته باشند، بنابراین مهم است که بازرسان حرفه ای خانه را استخدام کنید تا بتوانید خانه خود را با اطمینان خریداری کنید. حتی اگر به دنبال یک فیکس کننده رویه هستید ، مهم است که خوب، بد و هزینه ای که به همراه دارد را بدانید.

صاحب خانه مسئول جریمه است

اگر خانه‌ای در ایران بخرید که بازسازی‌های غیرمجاز دارد، مسئولیت آن بازسازی به عهده شماست، خواه از بازسازی اطلاع داشته باشید یا نه. به همین دلیل است که انجام تحقیقات و استخدام پیمانکاران حرفه ای ضروری است. با مسئولیت در دستان شما، اگر شهر از شما بخواهد، مسئولیت تعمیر و بازسازی را بر عهده خواهید داشت. بسته به شهری که در آن هستید، باید 500 تا 5000 دلار جریمه بپردازید و حتی ممکن است با شکایت قضایی روبرو شوید.

بیمه صاحبان خانه ممکن است آن را پوشش ندهد

اگر مشکلی برای خانه شما در تهران پیش بیاید، بیمه صاحب خانه همیشه وجود دارد. با این حال، بیمه همه چیز را پوشش نمی دهد. حرکات زمین، غفلت و آسیب آب تحت پوشش بیمه صاحب خانه نیستند ، که اگر کارهای غیرمجاز در خانه خود انجام دهید می تواند مشکل ساز شود. بدون مجوزهای مناسب برای الحاقات به خانه شما، اگر مشکلی پیش بیاید، ممکن است به عنوان بی توجهی تلقی شود.

وام دهندگان وام مسکن می توانند بازپرداخت مطالبه کنند

فروش خانه با کار غیرمجاز غیرقانونی نیست، اما اگر خریدار آگاهانه خانه‌ای را با کارهای غیرمجاز که قبلاً فاش نشده است، خریداری کند، ممکن است شرکت‌های وام مسکن تقاضای بازپرداخت وام کنند.

کار غیرمجاز می تواند فروش را متوقف کند

اگر در فرآیند بسته شدن کار غیرمجاز کشف شود، ارزیابی خانه ممکن است بسیار کمتر از حد انتظار باشد و وام دهنده می تواند درخواست خریدار را رد کند .خریداران همچنین حق دارند قبل از امضای قرارداد خرید از فروشنده بخواهند مجوزهای مناسب را به ماسبق دریافت کند و اضافه شده غیرمجاز را حذف یا اصلاح کند.

قیمت گذاری روی املاک اداری ، تجاری و مسکونی

چگونه بفهمیم خانه ای دارای کار غیرمجاز است؟

تمام خطرات اضافه کردن خانه های غیرمجاز در تهران نباید شما را از خرید خانه رویایی خود منصرف کند. با این حال، هنوز هم ایده خوبی است که با متخصصان مشورت کنید تا خطرات خود را به درستی بسنجید. فروشندگان باید هرگونه کار غیرمجاز انجام شده در خانه را افشا کنند. استخدام یک بازرس خانه با تجربه و یک مشاور املاک و مستغلات می تواند به شما در کشف هر گونه مشکل اضافی در فرآیند خرید خانه کمک کند که ممکن است به تنهایی قادر به حل آن نباشید.

اگر خانه شما دارای کار غیرمجاز است چه باید کرد؟

اگر بازرس خانه یا مشاور املاک شما در ایران متوجه شد که کار بدون مجوز توسط مالک قبلی انجام شده است، اگر می‌خواهید به دنبال آن خانه باشید، چند گزینه دارید.

یک بازرسی احتمالی داشته باشید

برنامه ریزی یک بازرسی احتمالی برای خانه ای که قصد خرید آن را دارید می تواند از شما در برابر مسائلی مانند خطرات ایمنی، وسایل شکسته یا الحاقات خانه که مجوزهای لازم را ندارند محافظت کند. به عنوان خریدار، به لطف یک بازرسی احتمالی، حق دارید خانه را در یک بازه زمانی مشخص بازرسی کنید. سپس ممکن است بر اساس نتایج بازرسی خانه درباره تعمیرات مذاکره کنید یا قرارداد را فسخ کنید. این قدم کوچک به تنهایی می تواند در وقت شما و هزاران دلار صرفه جویی کند.

قیمت را دوباره مذاکره کنید

اگر زمان زیادی ندارید و می خواهید در اسرع وقت نقل مکان کنید، مذاکره مجدد در مورد قیمت ملک یک راه ساده برای اطمینان از دریافت چیزی است که برای آن هزینه می کنید. شما باید بدانید که چگونه در مورد قیمت یک خانه مذاکره کنید و برای چه چیزی در حال مذاکره هستید. برای فروشنده روشن کنید که می‌خواهید قیمت را پایین بیاورید، بنابراین اگر می‌خواهید اضافه شده را حفظ کنید یا هزینه خلاص شدن از شر آن، بتوانید مجوزهای مناسب را بپردازید.

فروشنده را وادار کنید مشکل را تصحیح کند

اگر زمان بیشتری برای بستن در خانه دارید، می توانید از فروشنده بخواهید که مشکل را با روش های زیر اصلاح کند:

 • به ماسبق گرفتن مجوزها
 • حذف نوسازی
 • اصلاح نوسازی

رفتن به این مسیر از شما در برابر مسئولیت محافظت می کند، اما خطر رد شدن توسط فروشنده یا تمدید فرآیند بسته شدن را دارید.

آیا باید به یک ارزیاب درباره کار غیرمجاز بگویید؟

به عنوان یک فروشنده، بله، باید با ارزیاب روراست و صادق باشید. کار غیرمجاز ممکن است باعث شود که ارزیابی کمتر از آنچه شما می‌خواهید باشد، و مانع از دریافت بودجه توسط خریدار شود. روند دریافت مجوز پس از اتمام بازسازی بستگی به این دارد که در چه شهری زندگی می کنید و آیا پروسه مجوز پس از ساخت دارد یا خیر.

مراحل معمولی عبارتند از:

 • با اداره مجوز محلی خود تماس بگیرید
 • یک درخواست را پر کنید
 • برنامه ریزی کنید و بازرسی را پاس کنید
 • هر گونه تغییری که شهر نیاز دارد را اصلاح کنید
 • پرداخت هزینه های مجوز
آیا بازرسان خانه به دنبال کار غیرمجاز هستند؟

بله، بازرسان خانه ساخت‌وساز غیرمجاز و سایر پرچم‌های قرمز احتمالی را مشاهده می‌کنند، بنابراین خریداران قبل از تصمیم‌گیری برای خرید ملک آگاه باشند.

عقد قرارداد بین خریدار و فروشنده در معامله ی واحد های آپارتمانی برج و ساختمان های مرتفع

آیا می توانید یک خانه را با کار غیرمجاز تأمین مالی کنید؟

در حالی که در نهایت به قوانین ایالتی بستگی دارد، برخی از وام دهندگان ممکن است خانه هایی را با اضافه کردن و نوسازی غیرمجاز تایید کنند. گفتنی است، قوانین و مقررات ایالت خود را بررسی کنید تا تأیید کنید که چه کاری می توانید انجام دهید و چه کاری را نمی توانید انجام دهید.

آیا می توانید خانه ای را با کار غیرمجاز بفروشید؟

می توانید خانه ای با کار غیر مجاز بفروشید. با این حال، شما موظف هستید هر کار غیرمجاز انجام شده در خانه را قبل از شروع فرآیند خرید خانه به خریداران اعلام کنید. به عنوان فروشنده، شما مسئول به دست آوردن و بستن هرگونه مجوز قبل از امضای قرارداد توسط خریدار هستید.

By admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *