سرمایه گذاری در املاک دیجیتال

املاک فیزیکی یک سرمایه گذاری عالی است، اما زمانی که صنعت با مشکل مواجه می شود، ممکن است تعجب کنید که کجا پول خود را سرمایه گذاری کنید. امروزه بسیاری از سرمایه گذاران در حال تلاش برای املاک دیجیتال هستند. در حالی که این امر انتزاعی و پیچیده به نظر می رسد، اگر نام دامنه، اپلیکیشن های موبایل و تبلیغات را درک کنید، در مورد سرمایه گذاری در دنیای دیجیتال بسیار بیشتر از آنچه فکر می کنید می دانید.

املاک دیجیتال چیست و آیا باید در آن سرمایه گذاری کرد؟

مانند هر سرمایه گذاری، سرمایه گذاری در دارایی های دیجیتال دارای مزایا و معایبی است. به خواندن این مقاله که توسط املاک شوشتری آماده شده است ادامه دهید تا ببینید سرمایه گذاری در دنیای مجازی چگونه کار می کند و چگونه با دنیای واقعی مقایسه می شود.

املاک دیجیتال چیست؟

املاک دیجیتال به هر دارایی دیجیتالی اطلاق می شود. یک مثال رایج یک وب سایت است. به راحتی می توان دید که چگونه این ویژگی دیجیتالی فضا را در جهان دیجیتال اشغال می کند. سایر نمونه‌های پیچیده املاک دیجیتال شامل توکن‌های غیرقابل تعویض، برنامه‌های موبایل یا بیلبوردهای دیجیتالی است. به طور خلاصه، سرمایه‌گذاری دیجیتالی در املاک و مستغلات سرمایه‌گذاری در هر ملکی در «دنیای جایگزین» است که به اینترنت معروف است.

املاک دیجیتال چقدر ارزشمند است؟

 امروزه بسیاری از سرمایه گذاران در ایران به دلیل وضعیت بازار مسکن و نوسانات آن به سمت املاک دیجیتال روی آورده اند. شما هنوز هم می توانید املاک دیجیتالی را ببینید و از آن استفاده کنید، حتی آن را مانند اگر فیزیکی بود اجاره کنید. با این حال، فرآیند خرید و فروش و نحوه کسب سود متفاوت است. خوشبختانه، برای اینکه بفهمید چگونه از این راه پول در بیاورید، لازم نیست که یک “تکنیک” باشید.

مانند هر ملک دیگری، هیچ راهی برای پیش‌بینی ارزش املاک دیجیتال فراتر از امروز وجود ندارد، اما می‌توانیم به دستاوردهایی که تاکنون به دست آورده‌ایم نگاه کنیم. با ارزش‌های بازار در تریلیون‌ها، به راحتی می‌توان فهمید که چرا سرمایه‌گذاران با سرمایه‌گذاری دیجیتالی املاک و مستغلات برای متنوع کردن پرتفوی خود از نوسانات املاک و مستغلات در دنیای واقعی اقدام می‌کنند.

هر چند همه سرمایه گذاری ها فراز و نشیب های خود را دارند. بنابراین روی دوره خاصی که دارایی های مجازی دیوانه شده اند، تمرکز نکنید. در عوض، به تصویر بزرگ نگاه کنید و در مورد درآمد (یا ضرر) احتمالی خود واقع بین باشید.

چگونه از املاک دیجیتال کسب درآمد کنیم؟

یادگیری نحوه خرید املاک دیجیتال در ایران و سرمایه گذاری در آن آنقدرها که به نظر می رسد پیچیده نیست. اما، مانند هر سرمایه گذاری، راه های ساده و پیچیده ای برای سرمایه گذاری وجوه شما وجود دارد.

ساخت یا خرید وب سایت

ایجاد یک وب سایت موفق یا خرید یک وب سایت از قبل تاسیس شده رایج ترین شکل سرمایه گذاری دیجیتال املاک است. اگر مخاطبان زیادی ایجاد کنید، می توانید وب سایت را به قیمتی بیشتر از سرمایه گذاری روی آن بفروشید و سود سرمایه به دست آورید.

راه های مختلف خرید و فروش مسکن و سرمایه گذاری در بازار املاک و مستغلات

یک وبلاگ بسازید

اگر نمی خواهید یک فروشگاه تجارت الکترونیک در تهران راه اندازی کنید، می توانید یک وبلاگ راه اندازی کنید. پس از ایجاد یک فالوور، می توانید شروع به تبلیغات در وبلاگ خود کنید و درآمد کسب کنید. اگر بتوانید به اندازه کافی مخاطب ایجاد کنید، ممکن است بتوانید در آینده وبلاگ خود را ورق بزنید و بفروشید، سود کسب کنید و مخاطبان خود را به صاحب جدید بسپارید.

تبلیغات

اگر داشتن یک وب سایت برای شما جذاب نیست، تبلیغات را برای کسب درآمد در املاک دیجیتال در نظر بگیرید. صاحبان وبلاگ می توانند از بازاریابی وابسته برای دریافت کمیسیون استفاده کنند، توسط سایر مشاغل برای ارسال محتوا در وبلاگ خود حمایت مالی شوند، یا برند خود را ایجاد کنند، در وب سایت های سرمایه گذاران دیگر تبلیغات کنند و فروش شرکت خود را افزایش دهند.

اجاره فضای وب سایت

درست مانند اجاره املاک سرمایه گذاری در تهران ، می توانید در املاک دیجیتال سرمایه گذاری کرده و آن را اجاره کنید. شما برای اجاره ملک به دیگران جریان نقدی به دست می آورید در حالی که ارزش سرمایه سایت را به دست می آورید.

رسانه های اجتماعی

کسب درآمد در شبکه های اجتماعی راه دیگری برای سرمایه گذاری در املاک دیجیتال است. حتی ممکن است فردی را بشناسید که تأثیرگذار رسانه های اجتماعی است. آنها برای انجام ویدیوها و پست های حمایت شده یا فروش محصولات خود در پلتفرم های رسانه های اجتماعی خود پول دریافت می کنند.

تغییر نام دامنه

اگر بدانید که چگونه گزینه های مناسب را پیدا کنید، نام های دامنه می توانند ارزش پول را داشته باشند. به دنبال نام‌های دامنه‌ای باشید که شرکت‌ها به راحتی می‌توانند آن‌ها را علامت‌گذاری کنند، کوتاه باشند و به راحتی به خاطر بسپارند، و پسوند com را برای بیشترین بازدهی داشته باشند.

مانند تعمیر و چرخاندن خانه ها، تغییر نام دامنه می تواند خطرآفرین باشد. ابتدا، باید بدانید چه چیزی می فروشد (و نمی فروشد). شما می توانید یک “دد” بخرید و چیزی نسازید، یا می توانید نامی باورنکردنی بخرید و آن را به هزاران دلار سود بفروشید.

دریافت اجاره بها و کسب سود از اجاره دادن خانه به مستاجر
خرید زمین مجازی

با وجود عملکرد ترن هوایی در سال گذشته، محبوبیت ارز دیجیتال به سرعت در حال افزایش است. یک چیز واضح است، ارز دیجیتال اینجا باقی مانده است، و هرچه شرکت های بیشتری آن را بپذیرند و وارد متاورس شوند، ارزش ارز دیجیتال بیشتر خواهد شد.  اگر به دنبال سرمایه‌گذاری شبیه سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات فیزیکی هستید، در زمین مجازی در متاورس سرمایه‌گذاری کنید

 Decentraland  یک پلت فرم رایج برای سرمایه گذاری دیجیتال املاک و مستغلات است، اما گزینه های دیگری نیز وجود دارد.رتمام تراکنش‌های دیجیتالی املاک و مستغلات در بلاک چین اتریوم ثبت می‌شوند تا هیچ‌کس نتواند املاک و مستغلات را تکرار کند. بلاک چین یک پایگاه داده عمومی است که در بسیاری از کامپیوترهای یک شبکه به اشتراک گذاشته شده است.

By admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *