افزایش تورم

در دوره‌های افزایش تورم در ایران ، قیمت همه چیز از خواربار تا گاز افزایش می‌یابد. قیمت مسکن تفاوتی ندارد: آنها نیز در دوره‌هایی که تورم بالاتر است، تمایل به افزایش دارند. آیا خرید خانه در دوره های افزایش تورم منطقی است؟ که بستگی دارد. اگر زمانی که قیمت مسکن در ایران شروع به افزایش می‌کند، خرید نکنید، ممکن است تنها با صبر کردن، قیمت‌ها افزایش پیدا کنند. یا اگر منتظر خرید باشید، ممکن است این قیمت‌ها کاهش یابد. مشکل؟

آیا وقتی تورم در حال افزایش است باید خانه بخریم؟

 هیچ کس نمی داند که قیمت مسکن چگونه افزایش می یابد، مهم نیست که در اقتصاد چه اتفاقی می افتد. آنچه مهم‌تر است خرید خانه در زمانی است که زمان مناسب برای شما باشد، چه قیمت‌ها در حال افزایش یا کاهش باشند. به وضعیت خود نگاه کنید و چند سوال را در نظر بگیرید – آیا خانواده شما در حال رشد یا کوچک شدن است؟ آیا شانس مهاجرت به سراسر کشور برای ارتقای شغلی را دارید؟ – قبل از اینکه تصمیم بگیرید آیا زمان مناسبی برای خرید خانه است یا خیر. مشاورین مسکن شوشتری همه ی این سوالات را به دقت بررسی کرده و بهترین راهکار را پیشنهاد میدهد.

در زمان تورم چه اتفاقی برای قیمت مسکن می افتد؟

قیمت مسکن در دوره‌های تورم افزایش می‌یابد. این تعجب آور نیست: زمانی که تورم در حال افزایش است، قیمت تقریباً همه چیز افزایش می یابد. قیمت مسکن، با این حال، چندین ماه است که در حال افزایش است. طبق اعلام انجمن ملی ملکی، قیمت متوسط ​​فروش خانه های موجود در ایالات متحده در ماه اوت به 389500 دلار افزایش یافت .

 این نسبت به سال گذشته 7.7 درصد افزایش داشته است. با این حال، میانگین قیمت فروش اوت نیز 26500 دلار از قیمت متوسط ​​416000 دلاری که انجمن در ژوئن سال جاری ثبت کرده بود کاهش یافته است. این رقم برای میانگین قیمت خانه های موجود رکورد بالایی بود.

در طول تورم چه اتفاقی برای نرخ وام مسکن می افتد؟

لازم نیست نرخ بهره وام مسکن در دوره های تورم افزایش یابد. اما آنها اغلب این کار را خواهند کرد. این به دلیل اقداماتی است که فدرال رزرو معمولاً برای کمک به کاهش تورم انجام می دهد. وقتی تورم بالا می رود، فدرال رزرو اغلب نرخ بهره معیار خود را افزایش می دهد . فدرال رزرو می گوید این باید به کاهش سرعت تورم کمک کند.

وضعیت خرید و فروش بازار مسکن در رکود اقتصادی

نرخ بهره وام مسکن

نرخ بهره وام مسکن مستقیماً به نرخ معیار فدرال رزرو وابسته نیست. اما نرخ بهره وام مسکن معمولاً زمانی افزایش می یابد که فدرال رزرو نرخ خود را افزایش دهد. نرخ بهره بالاتر وام مسکن، گرفتن وام مسکن را گران تر می کند. این تفاوت 211 دلار در ماه یا 2532 دلار در سال است. می توانید ببینید که چگونه در طول زمان اضافه می شود.

این بدان معنا نیست که وقتی تورم و نرخ بهره در حال افزایش است، نباید خانه بخرید . شما باید زمانی که برای شما منطقی تر است، خانه بخرید. اگر تغییرات زندگی به این معنی است که زمان فروش یا خرید فرا رسیده است، اجازه ندهید تورم یا افزایش نرخ بهره شما را از نقل مکان به خانه جدید باز دارد.

مزایا و معایب خرید خانه در زمان تورم

ممکن است تعجب کنید که هنگام خرید خانه در زمان تورم، هم نکات مثبت و هم منفی وجود دارد.

طرفداران

اگر اکنون خرید کنید، ممکن است بتوانید نرخ وام مسکن کمتری نسبت به زمانی که ماه ها یا سال ها برای درخواست وام مسکن صبر کنید، قفل کنید. این ممکن است زمانی اتفاق بیفتد که شما یک وام مسکن با نرخ ثابت بگیرید. نرخ بهره شما در طول عمر وام مسکن با نرخ ثابت هرگز افزایش نخواهد یافت. اگر اکنون وام بگیرید و نرخ بهره وام مسکن همچنان در ماه‌های آینده افزایش یابد، پس‌انداز کرده‌اید زیرا نرخ پایین‌تری را قفل کرده‌اید. اگر اکنون بخرید، ممکن است پول شما قدرت خرید بیشتری داشته باشد.

همانطور که تورم همچنان در حال افزایش است، پول شما کمتر خرید می کند. اگر همین الان اقدام کنید، ممکن است بتوانید با دلارهایتان خانه بیشتری نسبت به زمانی که منتظر بمانید و تورم همچنان در حال افزایش باشد، بپردازید. در دوران تورم، اجاره ماهانه آپارتمان نیز افزایش می یابد. این بدان معناست که بسته به محل زندگی‌تان، ممکن است در زمان افزایش تورم، برای پرداخت وام مسکن کمتر از اجاره ماهانه پرداخت کنید.

تامین بودجه لازم جهت خرید خانه و آپارتمان

ما هزینه خرید موقت نرخ بهره را بدون هیچ هزینه اضافی برای شما تامین می کنیم. این بدان معناست که برای سال اول وام مسکن شما، نرخ بهره شما 1% کمتر از نرخ بهره در قرارداد وام مسکن برای بقیه مدت شما خواهد بود. تفاوت بین پرداخت شما و آنچه که سرمایه گذاران وام مسکن بدهکار هستند، از طریق یک حساب امانی که از طریق اعتبار هزینه پایانی پرداخت شده توسط وام دهنده وام ایجاد شده است، تامین می شود.

افزایش تقاضای زندگی در برج و ساختمان های مرتفع

با استفاده از امتیاز کاهش نرخ، کسانی که خانه‌ای را با استفاده از وام راکتی خریداری می‌کنند، می‌توانند بین 4 ماه تا 3 سال پس از تاریخ بسته شدن شما با کاهش هزینه‌های بسته شدن ، بازپرداخت مالی خود را انجام دهند. 3 ، 4  این شامل راکت وام مسکن است که اولین هزینه های ارزیابی، گزارش اعتبار، گواهی مالیاتی، و هزینه ثبت وام مسکن را از طریق اعتبار پرداخت شده توسط وام دهنده در زمان بسته شدن پوشش می دهد.

منفی

هیچ کس نمی تواند پیش بینی کند که تورم چه زمانی ممکن است کاهش یابد و قیمت ها کاهش یابد. اگر در زمان افزایش تورم خرید کنید، ممکن است بیشتر از زمانی که منتظر کاهش نرخ تورم بودید، هزینه کنید و نرخ بهره وام مسکن و قیمت مسکن را کاهش دهید .

By admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *