سرمست تاکید کرد: پزشکان به تصمیم خود اعتماد کنند

60047t

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)_منطقه خوزستان_دکتر محمدحسین سرمست در یازدهمین جلسه کمیته دانشگاهی کاهش مرگ و میر مادران باردار خوزستان، اظهار داشت:با این روال، متاسفانه در حال حاضر شاهددرخواست‌های مشاوره پزشکی و پاراکلینیکی بدون تاثیر در درمان بیماران از سوی پزشکان هستیم.

وی گفت:از آنجا که ساعات اولیه احیا و آماده‌سازی بیماران اورژانسی بسیار اهمیت داشته و بیماران باید قبل از ورود به اتاق عمل کاملا آماده شوند ، لازم است که همکاران به سرعت تصمیم‌گیری کرده و به تصمیم خود اعتماد کنند و زمان را با درخواست‌های بی مورد مشاوره پزشکی و پاراکلینیکی هدر ندهند.

دکتر ساسان موگهی، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، نیزدر این نشست عنوان کرد:لازم است در زمینه آنفلوآنزا و تنگی نفس اطلاع‌رسانی مناسب انجام و مردم از علایم بیماری‌های ریوی به ویژه در دوران بارداری مطلع شوند.

وی افزود:از آنجا که حتی یک مورد مرگ نیز در اثر عدم هماهنگی‌های درون‌بخشی، قابل قبول نیست؛ لازم است که مدیران بیمارستان ها در شیفت‌های عصر و شب نیز در صورت مشاهده عدم هماهنگی، فورا مساله را حل کنند.

موگهی ادامه داد:تریاژ بیماران اورژانسی نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده و لازم است که دستیاران بیمارستان‌های آموزشی به سرعت بیماران اورژانسی را شناسایی کرده و اقدام لازم را انجام دهند.

به گزارش ایسنا_منطقه خوزستان_ در این نشست دو پرونده مرگ مادر باردار مورد بحث و بررسی قرار گرفت که ۹ مصوبه در این زمینه به تصویب رسید.

نظر دادن

Facebook-logo-ICON-02 - Copy

تمامي حقوق براي سایت خبري - تحليلي پیک شوشتر محفوظ می باشد. نقل مطالب فقط با ذکر منبع مجاز می باشد
این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت ارشاد به ثبت رسیده است